طراحی سایت
به سایت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه خوش آمدید. *** حضرت امام محمد باقر(ع) فرمودند: « دورترین مردم ار خداوند عزّو جل در روز قیامت سرکشانِ متکبّر هستند. »
شهید حسین الماسی
شهید حسین الماسی

نام و نام خانوادگی: حسین الماسی

دانشجوي دانشكده پزشکی دانشگاه علوم پزشكي تهران

نام پدر: حسن آقا

محل تولد: کاشان

تاريخ تولد: 12/5/40

سال ورود به دانشگاه: 1358

تاريخ شهادت: 12/10/60

محل شهادت: ارتفاعات نوسود پاوه

آدرس مزار: استان اصفهان- كاشان – گلزار دارالسلام


قسمتی از زندگينامه

شهيد حسين الماسي در دوازدهم مرداد ماه 1340 در يك خانواده مذهبي در شهر كاشان ديده به جهان گشود چون روز تولدش مصادف با اربعين حسيني بود نام او را حسين گذاشتند هنوز هفت سالش تمام نشده بود كه نماز خواندن را شروع كرد.از همان دوره ابتدايي استعداد سرشار خود را  نشان مي داد در هر سه مقطع تحصيلي جزو دانش آموزان درس خوان مدرسه شان بود همزمان در مجالس عزاداري حضوري پر شور داشت صوت خيلي زيبایی داشت بطوري كه در زمان قرائت قرآن احساس معنويت خاصي به شنوندگان دست مي داد. جلسات زيادي براي آموزش قرآن برپا مي كرد و در سواد آموزي براي بي‌سواد‌ها نيز فعاليت مي كرد در سالهاي آخر دبيرستان حضور فعالي در برپايي تظاهرات عليه رژيم ستم شاهي داشت....


قسمتی از وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس و ستایش مخصوص خدایی است که ما را به صراط مستقیم خودش هدایت کرد و اگر نبود این هدایت خداوندی، ما هرگز صراط مستقیم را نمی یافتیم.

اگر بنا باشد که خدای بزرگ توفیق کشته شدن در راهش را نصیبم نماید باید طبق سنت حسنه دین مبین اسلام از خود وصیت نامه ای باقی بگذارم، لذا وصایایم را در زیر می نویسم.

قبل از هرچيز بايد بگويم كه كشته شدن من و هزاران جوان مسلمان ديگر فقط به جرم اعتقاد به وحدانيت خدا و رسالت محمد بن عبدالله(صلی الله علیه و آله و سلم) مي‌باشد و بدانيد كه اين كشته شدنها يك نوع باختن نيست. بلكه يك فوز عظيم است كه خدا هركدام از بندگانش را كه شايستة اين فوز بداند او را به اين نعمت بزرگ مفتخر مي‌سازد. بنابراين بديهي است كه براي چنين كشته شدنها هيچگونه حزن و اندوهي و سوز و آهي روا نيست و اين نكته را بيشتر به پدر و مادر و برادران و خواهرانم تذكر مي‌دهم. پس بايد بجاي آه و سوز و گداز بيشتر روي اين شهادتها مطالعه كرد كه اين چه هدفي است كه اينقدر والاست كه در راه رسيدن به آن، اين همه پير و جوان، كوچك و بزرگ جانشان را بر كف دست گرفته‌اند و آنگاه كه اين هدف را شناختيد بكوشيد كه شما هم قدم در اين راه بگذاريد.